برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

از بین بردن تاتو بدن

از بین بردن تاتو

از بین بردن تاتو

متداول ترین سوالاتی که برای اکثرمون پیش میاد این است که آیا تاتوی که روی دست یا بدن انجام داده ایم از بین میره یا بسیار از ماها تاتو انجام داده ایم و میخواهیم از بین ببریم در این مطلب کامل مورد برسی قرار میدهیم و روش از بین بردن تاتو را خدمتتون عرض میکنیم .

 

آیا میتوان تاتو را در یک جلسه درمانی از بین ببریم ؟

در رابطه با این سوال باید خدمتتون عرض کنیم که این مورد رابطه مستقیمی با نوع تاتوی شما دارد ولی در بعضی از موارد بله یک خال سطحی و خالکوبی کوچیک و ضعیف با یک جلسه قابل رفع و از بین بردن است ، ولی طبق تحقیقاتی که ما انجام داده ایم تعداد جلسات مورد نیاز برای رفع تاتو نیاز است که بیشتر از یک جلسه درمانی را بگذرانید و این کار قابل پیشبینی نیست .

 

عوامل تاثیر گذار مانند سن ، اندازه ، رنگ و تراکم  و نوع جوهر استفاده شده بسیار تاثیر گذار هستند که شما باید چند جلسه درمانی را بگذرانید و در همه افراد یکسان نیست شاید یک طرح مشترک بروی دو بدن مختلف باشد ولی جوهر و اندازه مشترک نباشد پس نمیشه دقیق در رابطه با این مورد نظر داد .

پیشرفت های سال 2021- 1400 برای حذف خالکوبی و لیزر باعث رشد روند حذف خالکوبی شده است و این به خودی خود پیشرفت قابل توجهی است ، این پیشرفت باعث میشود که پوست شما آسیب جدی نبیند و به خوبی جوهر از پوست شما خارج شود .

عکس دست دارای تاتو

یکی از مشکلاتی که برای یک شخص دارای تاتو میتونه پیش بیاد این است که نمیتونه خون اهدا کنه که موضوع اهدای خون خیلی مفصل است ، اهدای خون باعث ایجاد شور و نشاط و حال خوب میشه که موجب میشود سیستم دفاعی بدن قویتر شود .

 

اهدای خون

آیا میتوان بعداز برداشتن تاتو خون اهدا کرد ؟

یک خبر خوشحال کننده این است که بله شما بعداز اینکه تاتو را با روش هایی که در ادامه به شما خواهیم گفت از بین ببرید میتوانید مجدد خون اهدا کنید ، فقط موردی که به آن باید توجه کنید این است که بعداز اینکه سطح پوست شما کامل خوب شده اثر لیزر یا همون زخم خوب شد شما مجاز به اهدای خون هستید ، که این کار ممکن است 2 الی 3 هفته طول بکشد .

 

حمام آفتاب

آیا می توانم بعد از لیزر کردن تاتو زیر نور آفتاب بروم؟

خیر ! شما پس از لیز کردن نمتوانید مستقیم در برابر نور افتاب قرار بگیرید و باید حداقل 48 ساعت بگذرد در ان مدت زمان سعی کنید جای تاتو که لیز شده و زخم است را از تابش نور مستقیم خورشید به آن بگیرید، اگر روی دست شما قرار دارد سعی کنید یک پیراهن آستین دار بپوشید یا اگر بروی صورت است یک کلا به سر بگذارید که از تابش مستقیم خورشید جلوگیری کند .

از بین بردن تاتو با لیزر ، رنگدانه های موجود در جوهر را از میبرد و تا حدی باعث آسیب محلی و سطحی سلول های پوستی میشود ، بنابراین پوست تحت درمان شما ضعیف تر شده و اثر UV خورشید آثر مخرب میگذارد .

 

حمام آفتاب در بیرون

هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، پوست شما آشعه ماورا بنفش خود را به راحتی جذب می کند که منجر به سوختگی ، درد و در حالات بدتر ، زخم های دائمی می شود.

ما یعنی فیس رویال توصیه میکنیم که از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب بصورت مستقیم خودداری کنید ، امار اگر مجبور به آفتاب گرفتن هستید لباس محافظ UVB و UVA در برابر اشعه SPF50 hc از کرم ضد آقتاب با کیفیت استفاده کنید که میتوانید به قسمت فروشگاه فیس رویال مراجعه فرمایید و محصولات ضد آفتاب را مشاهده کنید .

 

تاتو

آیا بعد از لیزر می توانید مجدد تاتو کنید؟

بله ، شما می توانید پس از حذف قبلی تاتو با لیزر ، تاتو کنید. با این حال ، خال کوبی بر روی پوست خالکوبی شده قبلی ، به صبر و حوصله نیاز دارد زیرا قبل از آن ، منطقه تحت درمان باید کاملاً بهبود یابد.

باقی ماندن بافت اسکار(جای جوش) در پوست تنها عارضه هنگام انجام یک تاتو جدید است و ممکن است طراحی جدید را تحریف کند. در طول مشاوره ، این مورد برای شما ارزیابی می شود.

 

شنا و حمام

آیا می توانید بعد از لیزر کردن تاتو شنا کنید؟

خیر ، بهتر است بعد از برداشتن تاتو با لیزر به شنا نروید. این بدان دلیل است که هرگونه فعل و انفعال آب و گرما ، مانند حمام ، سونا و وان آب گرم ، می تواند واکنش ایجاد کند. از آنجا که مواد شیمیایی به استخرها برای کمک به حفظ سطح صحیح pH اضافه می شوند ، وجود کلر ممکن است با درمان پوستی اخیر واکنش منفی نشان دهد. بهتر است 4 تا 5 روز صبر کنید تا ناحیه تحت درمان خود را به طور کامل در هر آب حتی در دوش یا حمام غرق کنید.

 

زن باردار

آیا می توان در حین بارداری تاتو برداشت؟

در حالی که هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد برداشتن تاتو با لیزر می تواند به طور نامحدودی بر سلامت جنین تأثیر بگذارد ، اما هیچ تحقیقی برای تایید آن وجود ندارد. برای این ابهام در تحقیقات ، ما هیچ مدرک قابل توجه و معتبری دال براینکه لیزر در دوران بارداری مناسب است پیدا نکرده ایم و توصیه نمیکنیم که این کار را انجام دهید ، بهتر است هنگامی که فرزند خود را به دنیا آوردید این کار را انجام دهید .

 

شیر دهی

آیا می توانید هنگام شیردهی ، لیزر خال کوبی انجام دهیم؟

خیر . در مادرانی که بچه هایشان کاملاً از شیر مادر جدا شده اند ، عمل لیزر خال کوبی را توصیه نمیکنیم . به این دلیل که لیزر درمانی ذرات جوهر را حل می کند و سپس از طریق مایع لنفاوی دفع می شود که ممکن است به نوبه خود به شیر مادر منتقل شود ، و برای کودک بشدن ضرر دارد .

 

موهای زائد

آیا بعد از لیزر موهای زائد می توانید تاتو کنید؟

بله . لیزر موهای زائد حتی قبل از انجام تاتو نیز توصیه می شود. این روش از بین بردن موی طولانی مدت اغلب مفید است زیرا ناحیه مورد نظر برای درمان صاف و بدون مو است.

با این حال ، قبل از خال کوبی ، دوره لیزر موهای زائد شما باید کامل شود و موها کاملاً از بین رفته باشند. این فرآیند معمولاً 4 تا 6 هفته طول می کشد.

 

سرطان

آیا حذف تاتو می تواند باعث سرطان شود؟

NHS اعلام کرده است که هیچ مدرکی که نشان دهد لیزر مو موجب سرطان پوست وجود دارد. با این حال ، هنگام انجام هرگونه درمان با لیزر ، همیشه لازم است که برای جلوگیری از سوختگی و تاول زدن به یک پزشک متخصص و کلینیک معتبر مراجعه کنید

 

جای زخم

آیا با حذف تاتو می توان جای زخم را از بین برد؟

از بین بردن خال کوبی به منظور از بین بردن جای زخم طراحی نشده است ، اما نوعی لیزر درمانی وجود دارد که به طور خاص برای کاهش و ریشه کن کردن ظاهر آنها ایجاد می شود.

درمان با لیزر با استفاده از روکش برای از بین بردن پوست آسیب دیده اولیه و بازسازی پوست را تشویق می کند.

این می تواند به طور موثر در کاهش موارد زیر کار کند:

 • اسکار آکنه
 • علائم کشش
 • اسکارهای کلوئیدی
 • زخم هایپرتروفیک

این روش درمانی همچنین می تواند نگرانی های پوستی مانند هایپرپیگمنتیشن را هدف قرار داده و علائم پیری را بهبود بخشد .

 

بیماری و بستری

آیا برداشتن تاتو می تواند شما را بیمار کند؟

پس از برداشتن تاتو ، برخی از عوارض جانبی می تواند آشکار شود. با توجه به ماهیت پاک کردن خال کوبی ، لیزر ذرات جوهر خال کوبی را خرد می کند که سپس توسط بدن شما حل می شود ، بیماری ممکن است یکی از آنها باشد.

روند دفع ذرات جوهر ممکن است با سیستم لنفاوی شما تداخل داشته باشد ، خصوصاً اگر نوع جوهر استفاده شده حاوی مقادیر زیادی فلزات ، اکسید فلز و مواد شیمیایی باشد – که معمولاً در خال کوبی های قدیمی چنین است.

سیستم لنفاوی وظیفه مقابله با عفونت ها و محافظت در برابر اجسام خارجی مانند قطعات جوهر را بر عهده دارد ، بنابراین وقتی بدن شما رنگدانه را بیرون می زند ، ممکن است کمی حالت تهوع داشته باشید.

یک سیستم ایمنی ضعیف نیز ممکن است باعث شود پس از لیزر کردن تاتو احساس بیماری کنید. این باید با خارج شدن سموم به طور کامل از بدن خارج شود ، که ممکن است 6 هفته طول بکشد. با این حال ، با گذشت هر روز ، شما باید احساس بیماری کمتری داشته باشید و خود را با پوست شفاف تازه پیدا شده تنظیم کنید.

 

جمع بندی :

از بین بردن تاتو خوشبختانه امکان پذیر است و باید به نکاتی که در مطلب ذکر کردیم دقت داشته باشید تا برای شما مشکلی ایجاد نشود برای ما سلامتی شما از یک تاتو قطعا مهمتر است پس از شما خواهش میکنم که تا حدی که میتونید از انجام تاتو خودداری کنید اگر هم میخواهید تاتو را از بین ببرید همه جنبه های مثبت و منفی را در نظر بگیرید .

 

مطالب بیشتر در وبلاگ

بهترین روغن برای پوست صورت درمان سریع جای جوش صورت درمان سریع جوش صورت
ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

 1. profile avatarالهام گفته؛
  05:22 1400/02/27

  سلام ممنونم مطلب خوبی بود لطفا بیشتر از این جور مطالب بزارید

  • profile avatarفیس‌رویال گفته؛
   22:55 1400/02/28

   نظر لطفتونه ، چشم حتما صدرصد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه نوشته
0